Publicat pe 21.02.2012

Bisericile din Berlin se opun detentiei “inumane” a solicitanţilor de azil

 

 

 

Conform datelor primite de la corespondenti din Berlin, creştinii diferitelor confesiuni se declara, la unison cu gruparile pentru apararea drepturilor omului, împotriva construirii unui centru de detenţie de 1.000 de metri patrati, destinat solicitanţilor de azil, pe un nou aeroport din Berlin, programat să se deschidă în luna iunie 2012, informeaza serviciul de presa Lăcașuri Ortodoxe al Agentiei de stiri Lacasuri Ortodoxe.

 

Centrul de detenţie de pe Aeroportul Brandenburg din Berlin ar putea fi utilizat pentru a preveni intrarea solicitanţilor de azil in Germania, pe durata luarii unei decizii rapide privind solicitarile acestora, de maximum 48 de ore.

 

 

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Orice sumă ca ajutor poate fi depusă prin mandat poștal.

Adresa: Mânăstirea Halmyris, Murighiol, Tulcea, România
Pr. Arhim. Stareț Iov (Ion Archiudean)

Mai multe informații puteți afla pe

www.ManastireaHalmyris.ro și www.SfintiiEpictetSiAstion.ro

Slujbe live la duminici și sărbători

Transmisiuni in direct - slujbe

Vă anunţăm noutăţile

Parteneri

 

Lăcașuri Ortodoxe
Din decembrie 2006, Ortodoxie, Tradiție și Meșteșug: informări, articole, dezbateri, traduceri, transmisiuni live. Organizație non-profit care inițiază proiecte în sprijinul credincioșilor.
Puteți accesa conținutul Lăcașuri Ortodoxe EXCLUSIV prin e-mail, în sistem gratuit privat.