Publicat pe 10.07.2014

STIRI din Ucraina – POLITICA: Kievul ignora standardele umanitare internationale

Kievul ignoră standardele umanitare internaționale, în timpul operațiunilor militare, conform Consiliului pentru Drepturile Omului.

 

Guvernul ucrainean nu are dreptul să ignore standardele umanitare internaționale, în timpul conflictului armat din sud-estul țării, a spus Consiliul Prezidential rus pentru Drepturile Omului.

 

“Minciuna și violența sunt prezente peste tot. Cred că țara aspiră să fie numita stat organizat si nu un grup de miliții”, a declarat membrul Consiliului pentru Drepturile Omului, Maxim Shevchenko, ieri, la o conferință de presă, citat de VoR.

 

 

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Orice sumă ca ajutor poate fi depusă prin mandat poștal.

Adresa: Mânăstirea Halmyris, Murighiol, Tulcea, România
Pr. Arhim. Stareț Iov (Ion Archiudean)

Mai multe informații puteți afla pe

www.ManastireaHalmyris.ro și www.SfintiiEpictetSiAstion.ro

Slujbe live la duminici și sărbători

Transmisiuni in direct - slujbe

Vă anunţăm noutăţile

Parteneri

 

Lăcașuri Ortodoxe
Din decembrie 2006, Ortodoxie, Tradiție și Meșteșug: informări, articole, dezbateri, traduceri, transmisiuni live. Organizație non-profit care inițiază proiecte în sprijinul credincioșilor.
Puteți accesa conținutul Lăcașuri Ortodoxe EXCLUSIV prin e-mail, în sistem gratuit privat.