publicat în: Arhivă

REVISTA PRESEI Lacasuri Ortodoxe de duminica, 4 iunie 2017

Astazi, incepand cu ora 7:30, transmitem in direct Slujba Sfintei Liturghiidin mai multe locatii, simultan, pe mai multe canale TV.*** [https://goog_1341200185/] Informari LocaleNou (click aici) [https://lacasuriortodoxe.ro/informari] 04-06 – Mosii, in toate „tarile” locuite de romani [https://lacasuriortodoxe.ro/informare/mosii-in-toate-bdquo-tarile-rdquo-locuite-de-romani.html?id=73479] 04-06 – Iarta-le Doamne toate greselile [https://lacasuriortodoxe.ro/informare/iarta-le-doamne-toate-greselile.html?id=73478] 04-06 – Cateheza 5 Iunie 2017 [https://lacasuriortodoxe.ro/informare/cateheza-5-iunie-2017.html?id=73466] [https://lacasuriortodoxe.ro/inscriere-login] ULTIMELE SEMNALE HEY!HEY! Stelian GombosDrept la replică. Ce avem noi a pierde sau ce avem a câştiga?!…Drept la replică. Ce avem noi a pierde sau ce avem a câştiga?!… În ultima vreme m-am tot… [https://lacasuriortodoxe.ro/hey/18-stelian-gombos/276.html] HEY! Stiri PE SCURT LONewsPr. Prof. Adrian Gabor a trecut la DomnulIeri seara, 02 iunie 2017, a trecut la Domnul Parintele Profesor Adrian Gabor de la Facultatea de… [https://lacasuriortodoxe.ro/hey/31-stiri-pe-scurt-lonews/275.html] HEY! Gânduri târgovișteneMaria Popescu Cu binecuvântarea IPS Nifon Mihăiță, Arhiepiscop și Mitropolit al Târgovi… [https://lacasuriortodoxe.ro/hey/47-ganduri-targovistene/274.html] NOUTATI VIDEO LACASURI ORTODOXE [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati] (DATI CLICK AICI) [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati] [https://resize.yandex.net/mailservice?url=https://lh4.googleusercontent.com/proxy/Y243v5Oqe0G0LGw8c6SZ99h6Rsobh0-s43DYYGXrwca-6v_3nxfq2U_36vFSq-WdBLv6PZCXT11naPjAWxinDPhxjOdUYz7S4g5bL8Uy5UYjisaNkVg-01lwVCaCz3KdCJhsBhXMKx85ktIaq0y8f2NaDIfKfazQebCjbDSU4zJ_pRi5A1U8kCB864WsBVOvUOslcdU1Ig15ptiMzZH4gqeJhs5nSTY-4Nf47rIoPzWdOe52qixDSVpzuffrXWQ6XunndZzjZp3tEaFG2xfDti8hVw6Y6vAvWq2Lmhnz0xxCgu2Pyp6OiRhQVO1XJV5DGOogAWRl7riF0B0zK4kWglUZJFC3hSrIPPZGAFia6rh1oWP3=w5000-h5000&proxy=yes&key=f5a03ad8f53cd0ca900b1376f374839e] La orice ora: esti tinut la curent cu noutatile VIDEO din Ortodoxie in timp real. [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati]

TRINITAS TV – LIVE [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/trinitas-tv-live.html?id=73509] Praznicul Cincizecimii la Catedrala Patriarhala [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/praznicul-cincizecimii-la-catedrala-patriarhala.html?id=73501] Duminica Parintilor si Copiilor [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/duminica-parintilor-si-copiilor.html?id=73502] Iesenii au sarbatorit Rusaliile la Catedrala Mitropolitana [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/iesenii-au-sarbatorit-rusaliile-la-catedrala-mitropolitana.html?id=73503] Duminica Cincizecimii la Catedrala Mitropolitana din Sibiu [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/duminica-cincizecimii-la-catedrala-mitropolitana-din-sibiu.html?id=73504] Cluj-Napoca: Premii pentru 49 de elevi olimpici la religie [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/cluj-napoca-premii-pentru-49-de-elevi-olimpici-la-religie.html?id=73505] Procesiune de Rusalii la Cluj-Napoca [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/procesiune-de-rusalii-la-cluj-napoca.html?id=73492] Praznicul Pogorarii Duhului Sfant la Catedrala din Timisoara [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/praznicul-pogorarii-duhului-sfant-la-catedrala-din-timisoara.html?id=73493] Hramul Manastirii Dragomirna [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/hramul-manastirii-dragomirna.html?id=73494] Rusaliile la Catedrala Arhiepiscolala din Curtea de Arges [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/rusaliile-la-catedrala-arhiepiscolala-din-curtea-de-arges.html?id=73495] Rusaliile la Catedrala Episcopala din Caransebes [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/rusaliile-la-catedrala-episcopala-din-caransebes.html?id=73496] Hramul Catedralei Episcopale din Baia Mare [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/hramul-catedralei-episcopale-din-baia-mare.html?id=73497] Sarbatoare la Manastirea Cerneti [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/sarbatoare-la-manastirea-cerneti.html?id=73498] Slujire arhiereasca la Manastirea Slobozia [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/slujire-arhiereasca-la-manastirea-slobozia.html?id=73480] Bucurie pentru credinciosii din Parohia Heresti [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/bucurie-pentru-credinciosii-din-parohia-heresti.html?id=73481] Dubla sarbatoare la Manastirea Cocos [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/dubla-sarbatoare-la-manastirea-cocos.html?id=73482] Hramul Parohiei „Pogorarea Sfantului Duh” din Zalau [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/hramul-parohiei-„pogorarea-sfantului-duh”-din-zalau.html?id=73483] Sarbatoare la Catedrala Episcopala din Gyula [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/sarbatoare-la-catedrala-episcopala-din-gyula.html?id=73484] 30 de ani de slujire romaneasca neintrerupta la Goteborg [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/30-de-ani-de-slujire-romaneasca-neintrerupta-la-goteborg.html?id=73485] Prognoza meteo pentru 5 iunie [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/prognoza-meteo-pentru-5-iunie.html?id=73486] Predica IPS Andrei 4 iunie 2017 Procesiunea de Rusalii marturisire a lui Hristos [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/predica-ips-andrei-4-iunie-2017-procesiunea-de-rusalii-marturisire-a-lui-hristos.html?id=73467] TRINITAS TV – LIVE [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/trinitas-tv-live.html?id=73463] IPS Teofan: „Despre Duhul Sfant nu pot vorbi decat oamenii care-L au pe Duhul Sfant intr-insii” [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/ips-teofan-„despre-duhul-sfant-nu-pot-vorbi-decat-oamenii-care-l-au-pe-duhul-sfant-intr-insii”.html?id=73461] Duminica Pogorarii Duhului Sfant la Catedrala din Iasi [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/duminica-pogorarii-duhului-sfant-la-catedrala-din-iasi.html?id=73459] Predica IPS Andrei 4 iunie 2017 Rusaliile Pogorarea Sfantului Duh [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/predica-ips-andrei-4-iunie-2017-rusaliile-pogorarea-sfantului-duh.html?id=73451] PS Petroniu – Predica la praznicul Pogorarii Sfantului Duh, Zalau, 4 iunie 2017 [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/ps-petroniu-predica-la-praznicul-pogorarii-sfantului-duh-zalau-4-iunie-2017.html?id=73450] DIRECT Catedrala Paris, 4 iunie 2017 [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/direct-catedrala-paris-4-iunie-2017.html?id=73447] Transmisiune in direct: Manastirea Sfintii Voievozi Slobozia – 04.06.2017 [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/transmisiune-in-direct-manastirea-sfintii-voievozi-slobozia-04-06-2017.html?id=73443] Transmisiuni in direct din Biserica Podeanu – Bucuresti [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/transmisiuni-in-direct-din-biserica-podeanu-bucuresti.html?id=73441] Transmisiune in direct din Catedrala Urziceni [https://lacasuriortodoxe.ro/video-noutati/transmisiune-in-direct-din-catedrala-urziceni.html?id=73440] Mai mult decat atat, la orice ora: esti tinut la curent cu stirile din Ortodoxie in timp real, vizitand pagina: [https://lacasuriortodoxe.ro/stiri] STIRI Lacasuri Ortodoxe (dand click aici) [https://lacasuriortodoxe.ro/stiri]

Cateva dintre titlurile publicate in ultimele ore:05-06 – (†) Sfanta Treime [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/sfanta-treime.html?id=73508] 05-06 – Praznicul Rusaliilor la Catedrala arhiepiscopala din Arad [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/praznicul-rusaliilor-la-catedrala-arhiepiscopala-din-arad.html?id=73507] 04-06 – Bucuria comuniunii, impartasita la ,,Procesiunea Bucuriei de Rusalii” editia a III-a organizata la Dej [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/bucuria-comuniunii-impartasita-la-procesiunea-bucuriei-de-rusalii-editia-a-iii-a-organizata-la-dej.html?id=73506] 04-06 – Slujire arhiereasca la Catedrala Reintregirii [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/slujire-arhiereasca-la-catedrala-reintregirii.html?id=73500] 04-06 – IPS Timotei la moment aniversar [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/ips-timotei-la-moment-aniversar.html?id=73499] 04-06 – Praznicul Pogorarii Sfantului Duh, sarbatorit la Catedrala Arhiepiscopala din Buzau [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/praznicul-pogorarii-sfantului-duh-sarbatorit-la-catedrala-arhiepiscopala-din-buzau.html?id=73491] 04-06 – Alegerea Episcopului titular al Argesului [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/alegerea-episcopului-titular-al-argesului.html?id=73489] 04-06 – Sinaxar 5 iunie 2017 [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/sinaxar-5-iunie-2017.html?id=73490] 04-06 – Pogorarea Duhului Sfant serbata la catedrala arhiepiscopala din Roman [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/pogorarea-duhului-sfant-serbata-la-catedrala-arhiepiscopala-din-roman.html?id=73488] 04-06 – Praznicul Cincizecimii la Catedrala din Timisoara [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/praznicul-cincizecimii-la-catedrala-din-timisoara.html?id=73487] 04-06 – Duminica Rusaliilor la Catedrala Arhiepiscopala din Curtea de Arges [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/duminica-rusaliilor-la-catedrala-arhiepiscopala-din-curtea-de-arges.html?id=73475] 04-06 – PS Antonie: „Timpul lucreaza in favoarea adevarului, in favoarea Mitropoliei Basarabiei” [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/ps-antonie-timpul-lucreaza-in-favoarea-adevarului-in-favoarea-mitropoliei-basarabiei.html?id=73474] 04-06 – IPS Iosif si PS Sofian s-au rugat pentru martirii romani din Primul Razboi Mondial in cea mai mare necropola romaneasca din Franta [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/ips-iosif-si-ps-sofian-s-au-rugat-pentru-martirii-romani-din-primul-razboi-mondial-in-cea-mai-mare-necropola-romaneasca-din-franta.html?id=73473] 04-06 – Predica IPS Andrei 4 iunie 2017 – Procesiunea de Rusalii marturisire a lui Hristos [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/predica-ips-andrei-4-iunie-2017-procesiunea-de-rusalii-marturisire-a-lui-hristos.html?id=73472] 04-06 – Praznicul Rusaliilor la Catedrala Arhiepiscopala [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/praznicul-rusaliilor-la-catedrala-arhiepiscopala.html?id=73468] 04-06 – Sfanta Treime – sarbatoarea Manastirii Cozia [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/sfanta-treime-sarbatoarea-manastirii-cozia.html?id=73469] 04-06 – Hramul Manastirii Surpatele [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/hramul-manastirii-surpatele.html?id=73470] 04-06 – Despre luminarea dumnezeiasca [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/despre-luminarea-dumnezeiasca.html?id=73471] 04-06 – Duminica Rusaliilor la Goteborg, Suedia [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/duminica-rusaliilor-la-goteborg-suedia.html?id=73465] 04-06 – Praznicul Pogorarii Duhului Sfant la Catedrala Episcopala din Oradea [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/praznicul-pogorarii-duhului-sfant-la-catedrala-episcopala-din-oradea.html?id=73464] 04-06 – Programul slujirii ierarhilor Bisericii Ortodoxe Romane in ziua Praznicului Sfintei Treimi [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/programul-slujirii-ierarhilor-bisericii-ortodoxe-romane-in-ziua-praznicului-sfintei-treimi.html?id=73462] 04-06 – Predica IPS Andrei 4 iunie 2017 Rusaliile Pogorarea Sfantului Duh [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/predica-ips-andrei-4-iunie-2017-rusaliile-pogorarea-sfantului-duh.html?id=73460] 04-06 – Zi de mare sarbatoare la Manastirea Cerneti [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/zi-de-mare-sarbatoare-la-manastirea-cerneti.html?id=73458] 04-06 – Duminica Pogorarii Sfantului Duh | Preasfintitul Parinte Gurie a slujit la Schitul Criscior [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/duminica-pogorarii-sfantului-duh-preasfintitul-parinte-gurie-a-slujit-la-schitul-criscior.html?id=73457] 04-06 – Praznicul Rusaliilor la Catedrala Mitropolitana din Sibiu [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/praznicul-rusaliilor-la-catedrala-mitropolitana-din-sibiu.html?id=73456] 04-06 – Pogorarea Duhului Sfant praznuita festiv in Catedrala Eparhiala din Miercurea Ciuc [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/pogorarea-duhului-sfant-praznuita-festiv-in-catedrala-eparhiala-din-miercurea-ciuc.html?id=73455] 04-06 – Erminii la icoana Pogorarii Duhului Sfant [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/erminii-la-icoana-pogorarii-duhului-sfant.html?id=73454] 04-06 – Praznicul Rusaliilor. Bucurie in comuniune la Manastirea Slobozia [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/praznicul-rusaliilor-bucurie-in-comuniune-la-manastirea-slobozia.html?id=73453] 04-06 – Sarbatoarea Cincizecimii la Catedrala Patriarhala | PF Daniel: Apa cea vie se arata impreuna cu focul curatitor in lacrimile pocaintei [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/sarbatoarea-cincizecimii-la-catedrala-patriarhala-pf-daniel-apa-cea-vie-se-arata-impreuna-cu-focul-curatitor-in-lacrimile-pocaintei.html?id=73452] 04-06 – Actiuni filantropice la Centrul social Sperante pentru varsta a III-a din Galati [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/actiuni-filantropice-la-centrul-social-sperante-pentru-varsta-a-iii-a-din-galati.html?id=73449] 04-06 – Sarbatoarea Cincizecimii la Catedrala Patriarhala | Sute de credinciosi au participat la slujbele oficiate de soborul arhieresc condus de PF Daniel [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/sarbatoarea-cincizecimii-la-catedrala-patriarhala-sute-de-credinciosi-au-participat-la-slujbele-oficiate-de-soborul-arhieresc-condus-de-pf-daniel.html?id=73448] 04-06 – Erminii la icoana Pogorarii Duhului Sfant [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/erminii-la-icoana-pogorarii-duhului-sfant.html?id=73446] 04-06 – IPS Timotei la moment aniversar [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/ips-timotei-la-moment-aniversar.html?id=73445] 04-06 – Intalnirea Anuala a Tinerilor din Protopopiatul Ortodox Ludus [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/intalnirea-anuala-a-tinerilor-din-protopopiatul-ortodox-ludus.html?id=73444] 04-06 – REVISTA PRESEI Lacasuri Ortodoxe de sambata, 3 iunie 2017 [https://lacasuriortodoxe.ro/stire/revista-presei-lacasuri-ortodoxe-de-sambata-3-iunie-2017.html?id=73439] TV / LIVE [https://lacasuriortodoxe.ro/canale-tv/]

TRANSMISIUNI IN DIRECT si TELEVIZIUNI – Lacasuri Ortodoxe [https://lacasuriortodoxe.ro/canale-tv/] Si, mai ales, nu uita de programul transmisiunilor noastre LIVE, efectuate din biserici si manastiri, vizitand pagina: [https://lacasuriortodoxe.ro/canale-tv/]

[https://lacasuriortodoxe.ro/canale-tv/] TV/LIVE Lacasuri Ortodoxe (dand click aici) [https://lacasuriortodoxe.ro/canale-tv/]