Publicat pe 13.08.2014

STIRI | Moastele Sfantului Constantin Brancoveanu, aduse la Biserica din Palatul Mogosoaia

In aceasta duminica, moaştele Sfântului Voievod Martir Constantin Brâncoveanu, vor fi aduse de la Biserica Sfântul Gheorghe Nou din capitala, la Biserica Sfântul Gheorghe din incinta Ansamblului istoric brâncovenesc de la Mogoşoaia, conform unui comunicat recent al Patriarhiei Romane.

 

Cu aceeasi ocazie, la ora 9.30, va incepe oficierea Sfintei Liturghii arhieresti, iar de la orele 11.30, Preafericitul Părinte Patriarh Daniel, Patriarhul Romaniei, alaturi de alți ierarhi, va sfinți pictura restaurată a bisericii din Mogoșoaia.

 

Racla cu moaştele Sfântului Voievod Martir Constantin Brâncoveanu rămâne in Mogoşoaia, până în jurul orelor 15.00.

 

 

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Orice sumă ca ajutor poate fi depusă prin mandat poștal.

Adresa: Mânăstirea Halmyris, Murighiol, Tulcea, România
Pr. Arhim. Stareț Iov (Ion Archiudean)

Mai multe informații puteți afla pe

www.ManastireaHalmyris.ro și www.SfintiiEpictetSiAstion.ro

Slujbe live la duminici și sărbători

Transmisiuni in direct - slujbe

Vă anunţăm noutăţile

Parteneri

 

Lăcașuri Ortodoxe
Din decembrie 2006, Ortodoxie, Tradiție și Meșteșug: informări, articole, dezbateri, traduceri, transmisiuni live. Organizație non-profit care inițiază proiecte în sprijinul credincioșilor.
Puteți accesa conținutul Lăcașuri Ortodoxe EXCLUSIV prin e-mail, în sistem gratuit privat.