Publicat pe 02.03.2012

Ancheta ceruta de Biserica Luterana in cazul incendierii inchisorii Comayagua

 

 

 

Biserica Creştin-Luterană din Honduras a solicitat o anchetă privind incendiul care a avut loc intr-o închisoarea centrală din Comayagua, in timpul caruia si-au pierdut viata 350 de deţinuţi, in data de 14 februarie 2012.

 

Biserica Creştin-Luterană, una dintre Bisericile membre ale Federaţiei Luterane Mondiale cu sediul la Geneva, a declarat că a facut rugăciuni pentru înţelepciune din partea liderilor ţării, ca ei să decidă in mod corect protejarea drepturilor deţinuţilor, informeaza Serviciul de presa Lăcașuri Ortodoxe al Agentiei de stiri Lacasuri Ortodoxe.

 

 

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Orice sumă ca ajutor poate fi depusă prin mandat poștal.

Adresa: Mânăstirea Halmyris, Murighiol, Tulcea, România
Pr. Arhim. Stareț Iov (Ion Archiudean)

Mai multe informații puteți afla pe

www.ManastireaHalmyris.ro și www.SfintiiEpictetSiAstion.ro

Slujbe live la duminici și sărbători

Transmisiuni in direct - slujbe

Vă anunţăm noutăţile

Parteneri

 

Lăcașuri Ortodoxe
Din decembrie 2006, Ortodoxie, Tradiție și Meșteșug: informări, articole, dezbateri, traduceri, transmisiuni live. Organizație non-profit care inițiază proiecte în sprijinul credincioșilor.
Puteți accesa conținutul Lăcașuri Ortodoxe EXCLUSIV prin e-mail, în sistem gratuit privat.