Colinde TV
Publicat pe 27.04.2009

Intalniri si (re)intilniri la ICR – Joseph Weiler despre Europa crestina, constitutie, religie

 

 

 

Joi, 30 aprilie 2009, de la ora 18.00, la Institutul Cultural Roman (Aleea Alexandru 38, Bucuresti) va avea loc, in seria „Intalniri si (re)intilniri la ICR”, conferinta „Europa crestina” sustinutã de Joseph H. H. Weiler.

 

Conferinta va fi urmata de o dezbatere moderata de prof. univ. dr. Iulia Motoc si de Horia-Roman Patapievici, presedintele ICR. Constitutia Uniunii Europene, religia crestinã, relatia dintre acestea si rolul tolerantei se numara printre temele conferintei, circumscrise de intrebarea „Exista un ghetou crestin in Europa actuala ?”.

 

Accesul publicului este liber.

 

Mai multe informatii, la adresa web:

 

https://www.icr.ro/bucuresti/evenimente/ntalniri-si-re-intilniri-la-icr-joseph-weiler-despre-europa-crestina-constitutie-religie.html

 

 

 

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Orice sumă ca ajutor poate fi depusă prin mandat poștal.

Adresa: Mânăstirea Halmyris, Murighiol, Tulcea, România
Pr. Arhim. Stareț Iov (Ion Archiudean)

Mai multe informații puteți afla pe

www.ManastireaHalmyris.ro și www.SfintiiEpictetSiAstion.ro

Slujbe live la duminici și sărbători

Transmisiuni in direct - slujbe

Vă anunţăm noutăţile

Parteneri

 

Lăcașuri Ortodoxe
Din decembrie 2006, Ortodoxie, Tradiție și Meșteșug: informări, articole, dezbateri, traduceri, transmisiuni live. Organizație non-profit care inițiază proiecte în sprijinul credincioșilor.
Puteți accesa conținutul Lăcașuri Ortodoxe EXCLUSIV prin e-mail, în sistem gratuit privat.