Colinde TV
Publicat pe 03.06.2014

Cipru-Turcia: un nou acord intre lideri, privind finalizarea negocierilor

Președintele cipriot grec Nicos Anastasiades și liderul cipriot turc Dervis Eroglu au cazut de acord să finalizeze negocierile curente, cât mai curând posibil.

 

Președintele Nicos Anastasiades și liderul cipriot turc Dervis Eroglu s-au întâlnit ieri, pe fostul aeroport Nicosia, pentru trei ore și jumătate.

 

După sfârșitul intalnirii, reprezentantul special al ONU în Cipru, Lisa Buttenheim, a oferit o declarație, in care a aratat că cei doi lideri au avut o intrunire prietenoasa și pozitiva.

 

Ea a adăugat că liderii au convenit să se întâlnească de două ori pe lună, următoarele reuniuni avand loc in zilele de 23 iunie și 7 iulie. Anastasiades și Eroglu se întâlnisera ultima dată pe 21 mai, la o cină cu Vicepreședintele american Joe Biden.

 

 

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Ajutaţi Mânăstirea Halmyris

Orice sumă ca ajutor poate fi depusă prin mandat poștal.

Adresa: Mânăstirea Halmyris, Murighiol, Tulcea, România
Pr. Arhim. Stareț Iov (Ion Archiudean)

Mai multe informații puteți afla pe

www.ManastireaHalmyris.ro și www.SfintiiEpictetSiAstion.ro

Slujbe live la duminici și sărbători

Transmisiuni in direct - slujbe

Vă anunţăm noutăţile

Parteneri

 

Lăcașuri Ortodoxe
Din decembrie 2006, Ortodoxie, Tradiție și Meșteșug: informări, articole, dezbateri, traduceri, transmisiuni live. Organizație non-profit care inițiază proiecte în sprijinul credincioșilor.
Puteți accesa conținutul Lăcașuri Ortodoxe EXCLUSIV prin e-mail, în sistem gratuit privat.